niedziela, 3 kwietnia 2011

Oczka wodne w ogrodach

Dobrze zaprojektowane i umieszczone w odpowiednim miejscu oczko wodne w ogrodzie jest bardzo atrakcyjne dla oka.

POLECAMY:

Oczka wodne w ogrodach otoczone piękną roślinnością powodują, że człowiek czuje się, jakby znajdował się w raju. Widok natury uspokaja i sprawia, że miłośnik ogrodu odpoczywa na łonie przyrody. Warto jest dobrze przemyśleć, gdzie wybudować takie oczko wodne, jakie materiały do tego zastosować, ponieważ ma ono nam służyć kilkadziesiąt lat. Będzie tak, jeżeli dobrze dopracujemy swój pomysł.
Oprócz zdobywania o tym informacji z książek, gazet, internetu warto pójść po poradę do specjalisty, który w fachowy sposób doradzi jak najkorzystniej stworzyć zbiornik wodny. Jeśli oczko umieścimy w odpowiednim miejscu naszego ogrodu to może to spowodować, że nasze mieszkanie stanie się lepiej oświetlone.
W zbiorniku wodnym można umieścić różne rodzaje roślin, a także ryby. Warto ozdobić roślinnością powierzchnię obok oczka. Jeśli ma być jej bardzo dużo to należy je umieścić w miejscu, w którym będzie dochodziło dużo promieni słonecznych. Nie może być to jednak otwarta przestrzeń. Powinien stać obok jakiś krzew bądź drzewo, które latem w upalne dni osłoni wodny zbiornik. Żeby oczka wodne w ogrodach były czyste powinny być głębokie i duże. W małych trudniej utrzymać porządek. Oczka wodne w ogrodach są piękne o każdej porze roku. Jednak jest jedna taka pora roku, w której wszystko budzi się do życia i wtedy zbiornik wodny jest najpiękniejszy - wiosna.
Bardzo ważne jest to, aby w okresie wiosennym rozpocząć filtrowanie wody. Filtr należy umieścić w takim miejscu, aby nie dochodziło do niego słońce. Zakłada się go w celu oczyszczania wody, dzięki czemu rozwijają się bakterie przyjazne, a te szkodliwe są eliminowane.
Rośliny, które nadają się do ubarwienia oczek wodnych w ogrodach dzielą się na kilka rodzajów: rośliny wodne (lilia wodna, okrężnica bagienna, rozpław sercowaty), rośliny pływające (hiacynt wodny, pływacz zwyczajny, kotewka orzech wodny), rośliny podwodne (wywłócznik brazylijski, jaskier wodny, moczarka kanadyjska), rośliny nabrzeżne (pałka wodna, trzcina pospolita, łączeń baldaszkowaty), rośliny błotne i bagienne (żabieniec drobnokwiatowy, strzałka wodna, niezapominajka wodna).
W oczkach wodnych w ogrodach żyją również zwierzęta. Można tam spotkać następujące ryby: złotą rybkę, różankę, słonecznicę, karpie Koi. Oczko wodne w ogrodzie to doskonały pomysł na upiększenie terenu wokół swojego domu. To dobre rozwiązanie dla miłośników natury, którzy z pasją będą pielęgnowali swój przyrodniczy skarb.

http://www.sklepoase.co
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz